Nowa jakość w dostawie potraw na telefon. W lutym UberEats zaczyna ofensywę w Polsce.

dania na telefon dostawa uber UberEats

Pod koniec ubiegłego roku gastronomię zelektryzowała informacja o planowanym wejściu na polski rynek UberEats. Aplikacja należąca do giganta rynku technologicznego (Uber zrewolucjonizował cały biznes związany z przewozami osób) z powodzeniem działa już w 50 miastach na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Austrii, Hiszpanii, Holandii, czy Wielkiej Brytanii.
W Polsce stanowić będzie konkurencję dla Pyszne.pl i Pizza Portal. 

UberEATS-kosher-restaurants

UberEats do Polski wchodził bardzo dyskretnie. Dowiedzieliśmy się o tym z ogłoszeń o pracę – najpierw firma poszukiwała dyrektora sprzedaży (aplikacja musi na start pozyskać jak najwięcej atrakcyjnych restauracji do współpracy), a ostatnio potencjalnych dostawców. Firma nie zapowiada jeszcze dokładnej daty wprowadzenia usługi, od jakiegoś czasu w sieci dostępna jest już jednak polska wersja aplikacji, a szkolenia dla dostawców są w trakcie. Prawdopodobnie pierwsze dostawy będą miały miejsce już w lutym.

UberEATS-menu-Godmother-1024x683

Do zamówienia Klient potrzebuje telefonu i aplikacji, płatność odbywa się przez kartę kredytową zapisaną w aplikacji, a użytkownik może śledzić na bieżąco trasę zamówienia. Nie wiemy jeszcze dokładnie ile faktycznie kosztować będzie dostawa, choć na spotkaniach z potencjalnymi dostawcami mówi się już o stawkach dla nich. Te zależeć będą od środka transportu (samochód, skuter, rower), tego czy kierowca poza dostawą jedzenia zajmuje się już przewozem osób (jest kierowcą Ubera) i przejechanych kilometrów. Kierowcy będą też mieli stawki gwarantowane, dzięki czemu nie zarobią mniej niż 14-16 zł poza szczytem
i 25-29 zł w porze lunchu i kolacji. Na razie nie wiadomo ile za dostawę zapłaci zamawiający (w cenie dania) czy ile dorzucić będzie musiał restaurator, ale podejrzewa się, że kwoty te będą niższe niż na Pyszne.pl, bo UberEats liczy na szybkie przejęcie rynku.

9fac0bec4846d5455f3084fa65046c17

Głównym konkurentem UberEats jest Pyszne.pl, które dostarcza dania z restauracji nie tylko do dużych miast, ale też w mniejszych miejscowościach (200 w całej Polsce). UberEats skoncentrowany będzie raczej na dużych miastach. Na razie usługa dostępna będzie na terenie Warszawy, i to nie całej. Obejmie centrum miasta, do Doliny Służewieckiej, bliskiej Woli, Ochoty. Na Pradze dostawy odbywać się będą na razie do ulicy Szwedzkiej, a także na całej Saskiej Kępie. Od północy zasięg kończyć się będzie na razie na Placu Wilsona. Dostawy planowane są w godzinach 11:00-23:00.