Prawdziwa gratka dla wielbicieli piwa – 6. edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa już w kwietniu!

Na początku kwietnia na Stadionie Legii w Warszawie, już szósty raz, zupełnie legalnie, rzemieślnicze piwo będzie lało się strumieniami. Jak zapowiadają organizatorzy Warszawskiego Festiwalu Piwa edycja ta będzie rekordowa pod względem ilości wystawców – mniejszych i większych browarów, reprezentowanych przez ich właścicieli i piwowarów. Będzie można bezkarnie próbować i szukać nowych ulubionych smaków, a także porozmawiać z browarnikami na temat kultury piwnej, tradycji i nowoczesnych rozwiązań w tej dziedzinie. 

piwo0

Warszawski Festiwal Piwa odbędzie się 6-8 kwietnia na warszawskim Stadionie Legii już po raz szósty. Dzięki ciekawemu programowi, długiej liście wystawców i niespodziankom, jakie czekają na gości, impreza na stałe wpisała się na listę stołecznych wydarzeń, stając się najbardziej prestiżową imprezą tego typu w kraju.

piwo7

Czego możemy spodziewać się w tym roku? Na pewno przeglądu najlepszych polskich i światowych browarów rzemieślniczych. Z nowości – w tym roku, z myślą o rozkręcających się dopiero biznesach, stworzona została Strefa Młodych Browarów, a wśród gości poruszać się będą Piwni Przewodnicy, którzy będą wspierać nowych festiwalowiczów i pomagać im w odkrywaniu nowych piwnych horyzontów. Spodziewać można się również ciekawych warsztatów i degustacji. Dodatkowo rozstawiona zostanie Strefa Flipperów, maszyn z grami o różnych poziomach trudności, które są gwarancją dobrej zabawy. Odbędzie się również czwarty już turniej piłkarzyków, który podczas trzech poprzednich edycji cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

piwo3

Na potrzeby festiwalu, wg własnego projektu, zaprojektowana została specjalna szklanka festiwalu, której kształt ma za zadnie potęgować odczuwanie zawartych w piwie aromatów. Z myślą o komforcie zwiedzania, ale także zebrania nowej wiedzy i doznań w jednym miejscu, tak by można je w dowolnym momencie odtworzyć i wrócić do ulubionych wyborów, stworzona została aplikacja mobilna. Z jej pomocą możliwy jest szybki dostęp do informacji o próbowanych piwach, sprawniejsze poruszanie po festiwalu, gromadzenie interesujących nas faktów, nazw piw, a nawet sprawne ich recenzowanie.

piwo4

Z zagranicznych browarów pojawią się m.in. duński Evil Twin Brewing, szwedzki Omnipollo, czy norweski Lervig.