Warto przeczytać – Suwała, Baron i inni – przepisy i opowieści

Aleksander Baron Dariusz Wolszczak Grzegorz Kwapniewski Julian Karewicz książka Pan Sandacz Paweł Suwała Szalony Rzeźnik warto przeczytać

Jeśli wśród Waszych noworocznych postanowień znalazło się „czytać więcej”, warto na szczycie listy lektur umieścić tę pozycję. Książka „Suwała, Baron i inni – przepisy i opowieści” wydana została pod koniec listopada ubiegłego roku, a już w ostatnich dniach grudnia wyróżniona została przez Jury Gourmand World Cookbook Awards – najbardziej prestiżowej i najważniejszej światowej nagrody dla książek kulinarnych – jako najlepszy polski tytuł w kategorii CHEF/ INNOVATIVE.

baron3
fot. noziwidelecblog.com

Edouard Cointreau, przewodniczący Jury Gourmand World Cookbook Awards powiedział: „Te opowieści i przepisy są świetne, książka jest doskonała, współautorom należą się podziękowania za wspaniałą pracę zespołową. Ta książka pokazuje siłę i głębię polskiej gastronomii”.

baron1
fot. Wydawnictwo Dwie Siostry
„Suwała, Baron i inni – przepisy i opowieści” to książka autorstwa pięciu niezwykłych mężczyn – dwóch szefów kuchni (Aleksandra Barona z Solec 44 i Pawła Suwały z Butchery & Wine), ich „szalonego” rzeźnika (Grzegorza Kwapniewskiego), dostawcy ryb (Pana Sandacza, czyli Dariusza Wolszczaka) i barmana (Juliana Karewicza), których połączyła pasja do jedzenie, gotowania i picia. Na łamach książki, w barwny sposób opowiadają o tej pasji, a także dzielą się swoimi najlepszymi przepisami i recepturami. Ozór wołowy z remuladą z selera, kacze serca z harissą, sałatka z ośmiornicy, solianka na kaca, plaster miodu z wędzoną śmietaną? Z pomocą tych panów to nic trudnego.